GSN mic

GSN - LO dziennew roku szkolnym 2018/2019 proponujemy:


Liceum ogólnokształcące - trzyletnie, dzienne, dla młodzieży

na podbudowie gimnazjum lub szkoły zawodowej

Przyjazna atmosfera na zajęciach, wykwalifikowana kadra mająca doświadczenie w prowadzeniu zajęć, troska i szczegolne zanteresowanie Waszą sytuacją poza szkołą, życzliwość i ułatwiony, bezpośredni kontakt z pedagogiem i dyrekcją jest tym, czego potrzeba obecnie wielu z Was.

Zobaczcie Nasz Profil na Facebook a zrozumiecie czemu mamy tak dobrą opinię :)

<< DOKUMENTY>>   

Jakie roboty? Jakie autonomiczne samochody, restauracje czy sklepy bez obsługi? „Człowieku, o czym ty mówisz, na jakiej podstawie snujesz te opowiastki?” Tak wyglądają niektóre komentarze pojawiające się w dyskusjach dotyczących przyszłości i automatyzacji. Część Oponentów przekonuje, że nie ma się, czego bać, bo zmiany są zbyt odległe lub nie wpłyną mocno na rzeczywistość. Zwłaszcza tutaj, w Polsce. Jednak - taniej jest już kupić robotyczne ramię za 35 tys. dolarów niż zatrudnić pracownika, który nieefektywnie pakuje frytki za 15 dolarów na godzinę – powiedział szef McDonald’s, Ed Rensi. Takie rozwiązania będą przyjmowane w wielu sferach gospodarki, a szerzej w funkcjonowaniu całych społeczeństw i państw. Z robotów skorzystają wojsko, policja, straż pożarna czy graniczna, nawet służba zdrowia. Rola zaawansowanych maszyn będzie rosła w zakładach produkcyjnych z branż motoryzacyjnej, wydobywczej, elektronicznej, budowlanej, chemicznej czy spożywczej. W każdej, w której można odnieść korzyści finansowe z tytułu unowocześniania procesu produkcji. Ten model gospodarczy narzuci odmienne wymagania dla potencjalnych pracowników.

Starsze pokolenie ma szerokie umiejętności, tylko bardzo często ich nie wyodrębnia. Było nauczone pracy w zamkniętym systemie: zajmuję się tym i tym. A teraz trzeba się będzie przestawić na: umiem to i to, i tamto, i jeszcze to. To nie będzie łatwe, a etatów będzie coraz mniej.

Nie będzie już linearnej kariery, mało kto będzie mógł powiedzieć np.: „od 10 lat pracuję jako księgowa”. Eksperci przewidują, że nasze kariery będą bardziej złożone, fragmentaryczne, oparte na współpracy. „Nasze życie zawodowe będzie swoistym portfolio mikrokarier”. Szukając pracy, pracownik otworzy więc takie portfolio i opowie, jakie działania zrealizował. Ludzie muszą się przekonać, że potrafią więcej niż myślą, że potrafią. W dzisiejszym jednym zawodzie kryje się szereg umiejętności. Każdy we własnym zakresie będzie musi rozpisać ten swój jeden zawód na wiele różnych cech, kompetencji, predyspozycji, jakie stoją za jego wykonywaniem. Wszystkie razem i każda z osobna będą stanowiły o tym czy będziecie mieli „pracę”. 

Nie chcemy tu i teraz dyskutować o tym ile współczesnych zawodów, „fachów” zniknie w najbliższych latach z rynku pracy. Patrzymy na wszystko szerzej i dalej, z perspektywą kilkudziesięciu lat. Spektakularnym przykładem jest budowa Mc’Donalds w naszym mieście. Jeszcze kilka lat temu, taka inwestycja trwała by ponad rok, z zaangażowaniem kilkuset osób.  Dziś - w ciągu kwartału, stawia ten obiekt, kilkudziesięciu (wspartych technologicznie), pracowników. To powinno nas zmusić do refleksji jak kształcić się i innych.

Jesteś gimnazjalistą, zastanawiasz się właśnie nad wyborem szkoły?

Owszem, są w naszym mieście technika i szkoły zawodowe. My, przewidując to, co może wydarzyć się w przyszłości, jakie zmiany zajdą w ekonomii i gospodarce proponujemy Wam jednak nasze liceum ogólnokształcące.

Czemu?

Bo z jednej strony jesteśmy szkołą taką jak każda inna:, do której trzeba regularnie uczęszczać, być aktywnym na zajęciach, realizować program nauczania.

Z drugiej strony jednak, w naszym przekonaniu, jesteśmy szkołą wyjątkową, bo bardzo poważnie podchodzącą do tego, co zaistnieje za kilka lat, gdy nadejdą zmiany na rynku pracy, do których musicie być przygotowani.

Będziemy Cię więc nie tylko uczyć.

Wydobędziemy z Ciebie to, co najlepsze. Pozbędziemy, kompleksów. Pobudzimy ukryte pokłady talentu. Uwydatnimy atuty. Nauczymy maskować słabości.  Stworzymy świadomego swojej wartości młodego człowieka niebojącego się przyszłości, otwartego na nowe idee, umiejącego operować umiejętnościami, potrafiącego eksponować na rynku pracy cechy i zdolności, a nie zawód.. A wszystko to w sympatycznej atmosferze akceptacji, życzliwości i zrozumienia.

Jak i kiedy tego dokonamy?

Oczywiście podstawą są zajęcia lekcyjne, które prowadzone są z naprawdę dobraną, należycie przygotowaną kadrą. Jednakże staramy się również wychowywać uczniów i rozwijać ich zdolności angażując ich do wielu działań niestandardowych podczas wyjazdów integracyjnych, zawodów sportowych, konkursów przedmiotowych, uczestnictwa w akcjach charytatywnych i imprezach organizowanych przez władze naszego miasta i powiatu.

Jeśli nam nie ufacie, jeśli nie wierzycie ofercie, porozmawiajcie z absolwentami naszej szkoły. Przez 25 lat jej funkcjonowania (tak, jesteśmy jedną z najstarszych szkół niepublicznych w województwie) mamy ich już tysiące. Niech oni wystawią nam opinię. Równie pozytywne opinie możecie zobaczyć w mediach społecznościowych. Dzisiejsze czasy to czasy facebook’a. Wpadnijcie na nasz fanpage - facebook.com/GSN.Stargard – zobaczcie zdjęcia, przeczytajcie komentarze i opinie.

Dołącz do zespołu GSN.